Właściwości i zastosowanie żelu konopnego

Właściwości i zastosowanie żelu konopnego

Żel z olejem konopnym to produkt, który można coraz częściej znaleźć w aptekach, sklepach zielarskich czy w dziale kosmetyków w marketach. Rosnące zainteresowanie produktami zawierającymi wyciąg z konopi siewnych nie jest przypadkowe – coraz więcej mówi się przecież o ich pozytywnym wpływie na zdrowie, co zostało nawet udowodnione przeprowadzanymi badaniami. Ważne, by wybierać żel z CBD – a więc zawierający bezpieczną substancję, która nie jest psychoaktywna. Jakie żel konopny posiada właściwości i jakie produkty można wybrać?

Konopny żel do masażu – oferta

W sklepach – także internetowych – można znaleźć żel konopny do masażu, przeznaczony do wcierania między innymi przez sportowców oraz osoby cierpiące z powodu bolących mięśni czy stawów. To żel konopny przeciwbólowy, którego celem jest nie tylko złagodzenie dolegliwości, ale i wspieranie procesów regeneracyjnych w ciele. Żel konopny na stawy działa również świetnie na obolałe mięśnie, więzadła czy ścięgna.

Dba także o skórę, którą nawilża i odżywia. Wśród produktów, jakie można znaleźć, wyróżnia się także przeznaczony do codziennego stosowania żel pod prysznic z olejem konopnym oraz konopny żel intymny. Tego rodzaju produkty mogą działać rozgrzewająco lub chłodząco, w zależności od dodatkowych składników, które się w nich znajdą.

Konopne żele – opinie

Jeśli chodzi o żel konopny na stawy, opinie na jego temat są naprawdę pochlebne. Tego rodzaju produkty znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach. Przede wszystkim wykazują tak działanie zewnętrzne, jak i wewnętrzne, to znaczy że pomagają zachować skórę w dobrym stanie, a przy tym uporać się z bólem. Żel konopny nadaje się dla młodszych i starszych, prewencyjnie lub w potrzebie.