Możliwości współczesnej stomatologii

Możliwości współczesnej stomatologii

Współczesna stomatologia niewiele już przypomina tą sprzed kilkudziesięciu lat. Stosowane nowoczesne metody leczenia sprawiają, że dentyści potrafią poradzić sobie z praktycznie każdym problemem. Każdy, kogo interesuje dentysta Katowice powinien wybrać nowoczesny gabinet, w którym znane i stosowane są osiągnięcia współczesnej stomatologii.

Mikroskopowe leczenie kanałowe

Tym, po co współczesna stomatologia sięga obecnie bardzo chętnie jest mikroskopowe leczenie kanałowe. Trudno wyobrazić sobie nowoczesny gabinet stomatologiczny bez leczenia kanałowego przeprowadzanego z użyciem mikroskopu. Daje ono zdecydowanie większe możliwości niż to tradycyjne. Dentysta Katowice, który sięga po mikroskop ma zdecydowanie mocniej powiększone kanały, które są opracowywane.

W efekcie może je o wiele lepiej oczyścić, co przekłada się na jakość leczenia. Pacjent, u którego wykonano mikroskopowe leczenie kanałowe może być pewny, że cały czas leczenia zęba będzie zdecydowanie krótszy.

Uzupełnianie brakujących zębów

Współczesna stomatologia to także implanty zębowe. Jest to rozwiązanie idealnie wpisujące się w potrzeby osób, które z jakiegoś powodu straciły ząb bądź zęby. Implanty mocuje się na stałe w kości. Specjalne śruby są wkręcane w kość, a następnie mocuje się na nich koronę zęba. Tak skonstruowany ząb jest trwały, a jednocześnie do złudzenia przypomina ten prawdziwy. Co ważne, doskonale pełni swoją rolę. Śruby wykonuje się z materiałów dobrze tolerowanych przez ciało. W efekcie ryzyko odrzucenia takiego implantu zębowego jest niewielkie.