Czym powinien się charakteryzować wózek spacerowy?

Czym powinien się charakteryzować wózek spacerowy?

Wózki dziecięce są bardzo różne. Aby się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić dobry sklep internetowy oferujący wózki dziecięce. Wyróżnia się wózki wielofunkcyjne, a także popularne spacerówki. Tym razem skoncentrujemy się na tych drugich.

Kiedy wózek spacerowy?

Spacerówki to wózki dziecięce, które przeznaczone są dla dzieci umiejących już stabilnie siedzieć. Najczęściej po spacerówki sięga się, kiedy dziecko ma około pół roku. Dzieci młodsze – nawet jeśli siedzą – mają mało stabilną pozycję, co sprawia, że spacerówki nie są dla nich odpowiednie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Chcąc kupić dobry wózek spacerowy, należy pamiętać o tym, że ma on być przede wszystkim bezpieczny. Dlatego koniecznie trzeba zobaczyć, jaki rodzaj pasów bezpieczeństwa znajduje się w spacerówce, którą się zainteresowaliśmy. Za najlepsze uważa się pasy pięciopunktowe. Utrzymują one dziecko solidnie w miejscu. Jednocześnie ryzyko, że maluch sam odepnie takie pasy jest naprawdę bardzo niewielkie. Na bezpieczeństwo wpływa również pałąk. Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek spacerowy wózek dziecięce bez hamulca.

Budka na każdą pogodę

Dobre spacerowe wózki dziecięce wyposażone są w budkę, która zapewni ochronę nie tylko przed deszczem, ale również słońcem oraz wiatrem. Warto szukać modelu z naprawdę sporym daszkiem. Idealna jest budka, którą można regulować, dopasowując ją do aktualnych warunków pogodowych.

Spacerowe wózki dziecięce, czyli popularne spacerówki to wózki wykorzystywane, kiedy dziecko umie już siedzieć. Decydując się na nie, warto pamiętać, że wózek taki ma być nie tylko wygodny dla dziecka, ale przede wszystkim bezpieczny.