Wyróżniki dobrego producenta kompresorów

Wyróżniki dobrego producenta kompresorów

To jak działa producent sprężarek, jest czarną magią zazwyczaj nawet dla podmiotów, które w swoich codziennych operacjach wykorzystują sprężarki oraz kompresory. Zazwyczaj dopiero bardzo silne oparcie na tym sprzęcie lub poważniejsze problemy z nim związane sprawiają, że różne podmioty zaczynają bliżej interesować się tym, co i jak robią firmy po stronie podażowej rynku.

Fachowy serwis na miejscu

Na pewno sprężarki śrubowe olejowe, a także ich tradycyjne odpowiedniki, czyli sprężarki śrubowe bezolejowe, nie nalezą do sprzętów, których awaryjność byłaby szczególnie wysoka. Tym niemniej, żeby faktycznie mogły pracować w sposób ciągły i pewny, konieczny jest ich regularny serwis, zwłaszcza po okresie gwarancji. Trzeba też reagować na wszystkie przypadki rozregulowania się urządzeń. Dobry producent powinien posiadać sprawny serwis swoich urządzeń i to jest wręcz absolutna konieczność. Bez tego kupowane urządzenie powinno być traktowane jako posiadające znacznie gorsze właściwości użytkowe.

Czy dostępne są części zamienne?

Kwestia dostępności części zamiennych także jest niebagatelna. Niejeden polski producent kompresorów opiera się w dużej mierze na częściach sprowadzanych z bardzo daleka, czego efektem jest wielka zależność od łańcuchów dostaw. Brakuje jakiegoś elementu i nie przypływa z Chin?

Naprawiane urządzenie w takim przypadku stoi i czeka, bo nie można nic zrobić. Najlepsi polscy producenci sami wykonują wszystkie kluczowe elementy swoich urządzeń, co daje nam pełną gwarancję, że nie będziemy mieli do czynienia z żadnymi opóźnieniami i przestojami spowodowanymi właśnie przez tego typu niedogodności.