Wynajem auta - niezbędne dokumenty

Wynajem auta – niezbędne dokumenty

Wygoda, mobilność czy atrakcyjne warunki finansowe – to tylko niektóre z plusów, którymi wyróżnia się wypożyczalnia aut. Wynajem samochodu – i to na różne okresy czasu – cieszy się coraz większą popularnością. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż taka forma posiadania auta charakteryzuje się wieloma zaletami.

Jednak aby cała transakcja przebiegła w sposób pomyślny, to warto pamiętać o podstawowych zasadach obowiązujących podczas wynajmowania samochodu. I chociaż warunki poszczególnych wypożyczalni mogą się od siebie nieco różnić, to jedno jest wszędzie takie samo. Posiadanie konkretnych dokumentów – to warunki, które wymaga każda ogólnopolska wypożyczalnia samochodów.

Prawo jazdy i dowód tożsamości

Jednym z niezbędnych dokumentów, bez którego nie jest możliwy wynajem samochodu, jest prawo jazdy. I co więcej – sporo wypożyczalni aut wymaga, aby osoba wypożyczająca auto posiadała ten dokument od co najmniej roku. Dlatego też przed udaniem się do konkretnej wypożyczalni warto sprawdzić, czy w tym konkretnym miejscu także obowiązują takie zasady.

Kolejnym dokumentem, który wymaga każda wypożyczalnia samochodów jest dowód tożsamości – jako drugi dokument (oprócz prawa jazdy). W tym przypadku może to być to zarówno dowód osobisty, jak i paszport.

Pozostałe dokumenty potrzebne przy wynajmie samochodu

Oprócz prawa jazdy i drugiego dowodu tożsamości wiele wypożyczalni wymaga także karty kredytowej – i to wystawionej na osobę, która wypożycza auto. O tym także trzeba pamiętać planując wynajem samochodu. Na takiej karcie kredytowej są blokowane środki finansowe (na przykład na kaucję).

Jednocześnie warto też pamiętać o sprawdzeniu wszystkich innych warunków wynajmu, które obowiązują w konkretnej wypożyczalni. Sprawdzenie wszystkiego przed skorzystaniem z usług wypożyczalni sprawi, iż cała transakcja zostanie przeprowadzona szybko i sprawnie.