Polityka cen transferowych

Polityka cen transferowych

Polityka cen transferowych zgodnie z obowiązującymi przepisami nie jest obowiązkowa. Okazuje się jednak, że jej przygotowanie to szereg korzyści, które odnoszą przedsiębiorcy wchodzący w skład danej spółki. Co można zyskać, decydując się na ceny transferowe? Co obejmuje polityka cen transferowych?

Co to jest?

Polityka cen transferowych to dokumentów, w którym znajdują się dokładnie opisane zasady dotyczące transakcji między podmiotami, które powiązane są w grupie spółek. Należy wyraźnie zaznaczyć, że polityka cen transferowych nie jest tym samym co dokumentacja cen transferowych. Dokumentacja cen transferowych obejmuje ceny transakcji minionych. Polityka cen transferowych koncentruje się natomiast na cenach transakcji przyszłych. Polityka cen transferowych obejmuje zasady, którym będą podlegać wszystkie przyszłe transakcje.

Więcej o polityce cen transferowych

Polityka cen transferowych to szereg korzyści. Decydując się na nią, warto postawić na doradztwo prawne. Przedsiębiorstwa, które prowadzą politykę cen transferowych korzystnie wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa. Pokazuje, że dana grupa jest profesjonalna i dokłada wszelkich starań, aby działać zgodnie z przepisami dotyczącymi PIT oraz CIT.

Przygotowanie polityki cen transferowych oraz dokumentacji cen transferowych nie jest proste. Dlatego doradztwo prawne jest doskonałym wyborem. Ceny transferowe nie są bowiem prostym zagadnieniem, a specjalista podpowie, jak wszystko przygotować w sposób prawidłowy. Polityka cen transferowych to skomplikowane zagadnienie, którym zajmuje się coraz więcej profesjonalnych firm.