Panele solarne - jakie wybrać?

Panele solarne – jakie wybrać?

Może się wydawać, że panele fotowoltaiczne to raczej nieskomplikowany sprzęt. Ot, wielki kawałek krzemu, który kładzie się na słońcu, a potem, w zależności od typu instalacji, energia słoneczna albo dostarcza nam prądu, albo podgrzewa wodę. Na najwyższym stopniu abstrakcji tak właśnie jest, ale też nie do końca, ponieważ panele solarne to wiele różnych konfiguracji, opcji i systemów, które trzeba dopasować do naszych potrzeb.

Technologie paneli słonecznych

Panele solarne produkuje się obecnie w oparciu o kilka wiodących technologii. Najważniejsze z nich to panele monokrystaliczne, panele polikrystaliczne i panele z krzemu amorficznego. Co bardzo istotne, nie jest tak, że jedne panele pv są najlepsze, a inne to tylko jakieś tańsze odpowiedniki o gorszych parametrach czy starsze technologie, które nie zdążyły jeszcze zniknąć z rynku.

Wszystkie te technologie są rozwijane równolegle i chociaż można powiedzieć, że panele monokrystaliczne są w pewnych kwestiach lepsze od polikrystalicznych, to można wyobrazić sobie wiele realnych instalacji, gdzie lepiej będzie zastosować panele teoretycznie gorsze.

Mierzmy siły na zamiary

Hurtownia fotowoltaiczna jest w stanie zaoferować nam naprawdę bardzo duże ilości paneli i innych elementów instalacji, ale wcale nie musimy ich potrzebować. W każdym przypadku należy dobrze dobrać wielkość instalacji do swoich realnych potrzeb, ponieważ w przeciwnym przypadku nasza inwestycja będzie się spłacała znacznie wolniej, a w najgorszym przypadku może nie spłacić się w ogóle. Montaż paneli należy traktować właśnie jako inwestycję, która ma się zwrócić. Sprawdź: https://klifenergy.com/