Nowoczesne technologie w naszym domu

Nowoczesne technologie w naszym domu

Automatyka budynkowa to pojęcie, które słyszymy coraz częściej. Jakiś czas temu zrobiło się bardzo mocne. Okazuje się jednak, że tak naprawdę mało kto jest w stanie powiedzieć czym jest automatyka budynkowa. Spróbujemy więc przybliżyć to zagadnienie.

Zalety automatyki budynkowej

Automatyka budynkowa to nic innego, jak sieć urządzeń, które pozwalają na sterowanie instalacji znajdującymi się zarówno w samym budynku, jak i w jego pobliżu. Chodzi o takie instalacje, jak klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie.

Automatyka pozwala również na sterowanie roletami – wystarczy nacisnąć przycisk, aby rolety automatycznie się opuściły bądź podniosły. System zarządzania budynkiem składa się na to, co dzisiaj określamy jako inteligentny dom. Takie rozwiązania są coraz bardziej popularne. Coraz więcej nowych domów wyposażanych jest właśnie w systemy automatyki budynkowej.

Systemy BMS: co to?

Systemy BMS to system zarządzania budynkiem. Zdania specjalistów, co do tego, że jest to tożsame z automatyką budynkową są podzielone. Jedni uważają, że tak, drudzy są zdania, że pojęcie systemów BMS jest zdecydowanie szersze. Niemniej jednak systemy BMS w inteligentnych budynkach sprawiają, że życie się zdecydowanie łatwiej. Pozwala na zautomatyzowanie kierowania różnego rodzaju instalacjami.

Systemy BMS w inteligentnych budynkach to rozwiązanie naprawdę zasługujące na uwagę. Z całą pewnością w budynku, w którym znajduje się automatyka budynkowa żyje się znacznie łatwiej. Nie bez powodu systemy BMS wykorzystywane są coraz częściej.