Na co zwrócić uwagę, chcąc kupić dobry wózek?

Na co zwrócić uwagę, chcąc kupić dobry wózek?

Wózki dziecięce są bardzo różne. Oferuje je dzisiaj niejeden sklep internetowy. Oferta obejmuje między innymi spacerówki oraz wózki wielofunkcyjne. Te ostatnie są coraz bardziej popularne. Zobaczmy na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać, chcąc kupić wózek wielofunkcyjny.

Wielofunkcyjny, czyli jaki?

Wózki wielofunkcyjne to wózki, które łączą w sobie cechy więcej niż jednego wózka. Najprostszy wózek wielofunkcyjny to wózek 2w1. Połączono w nim gondolę, czyli wózek głęboki ze spacerówką, czyli wózkiem odpowiednim dla dziecka już siedzącego. Dobry sklep internetowy oferuje również inne rodzaje wózków wielofunkcyjnych. Wybierać można między tymi 3w1 oraz 4w1. Kupując wózek wielofunkcyjny, wydajemy mniej, zyskując więcej.

Cechy charakterystyczne wózków wielofunkcyjnych

Wózki wielofunkcyjne to szereg cech, które odróżniają je od wózków głębokich oraz spacerówek. Przede wszystkim ich konstrukcja jest dość sztywna, a za amortyzację wstrząsów odpowiadają koła. Taka budowa nie oznacza jednak, że są one mniej komfortowe dla dziecka.

Wózki wielofunkcyjne doskonale sprawdzają się w mieście. Wózki wielofunkcyjne odpowiednie dla osób szukających modelu na większe nierówności to te, które mają miękki rodzaj zawieszenia. Ich plusem jest to, że można je kołysać na boki. Wybierając wózek wielofunkcyjny, warto pamiętać o jego wadze. Ten cięższy będzie bardziej stabilny, ale jego przenoszenie będzie wymagało więcej siły.

Jeśli więc mieszkamy na czwartym piętrze, a w bloku nie ma windy, lepszy będzie lżejszy wózek wielofunkcyjny. Wózki dziecięce wielofunkcyjne to naprawdę dobry wybór. Łączą one cechy gondoli, spacerówki, a czasami również fotelika samochodowego. To jeden wydatek i zakup na całe dzieciństwo.