Materiały i dodatki na firanach

Materiały i dodatki na firanach

Każdy sklep z firanami jest miejscem bardzo konserwatywnym, które w pierwszej kolejności będzie nam oferowało sprawdzone rozwiązania i bezpieczne opcje. Nie ma w tym nic złego, ponieważ tak naprawdę wszyscy jesteśmy tradycjonalistami, jeśli chodzi o ozdabianie naszych okien. Zresztą nawet sam fakt, że wieszamy firany i zasłony to wyraz takiego konserwatyzmu, ponieważ w wielu nowoczesnych wnętrzach rezygnuje się z nich całkowicie.

Mimo to, wiele drobnych, acz smacznych zmian przemycane jest do oferty sklepów i potem trafia także do naszych domów. Co to za propozycje?

Dodatkowe materiały na firanach

Jedną z ciekawszych opcji, jakie ma dla nas teraz sklep z firanami, jest łączenie materiałów w firankach. Taka łączona firanka podzielona jest na dwie części. Na górze posiada szeroki pas z jakiegoś nietypowego materiału,, najczęściej bardzo mocno zdobionego lub kolorowego, a poniżej znajduje się w miarę zwykła, prosta firanka gładka.

W ten sposób góra jest ciekawie przyozdobiona, a dół jest typową firanką. Szerokość pasa zwykle nie jest zbyt duża, ponieważ jest to od kilku do kilkunastu centymetrów, czasami trochę więcej, a celem takiego zabiegu jest raczej wprowadzenie różnorodności, niż tworzenie czegoś totalnie innowacyjnego.

Dodatkowe ozdoby na firankach

Druga opcja, jaką ma dla nas sklep z firanami, to możliwość powieszenia przeróżnych drobnych dodatków. Czasami jest to łączone z dodatkowymi materiałami, ponieważ na paskach z takich materiałów pojawiają się też zawieszone kuleczki, kryształki, wstążki, frędzle lub inne podobne rzeczy, które prędzej bardzo sporadycznie pojawiały się głównie przy zasłonach lub różnych narzutach, a teraz trafił tez na firanki.