Jakim elementem małej architektury jest ławka miejska?

Jakim elementem małej architektury jest ławka miejska?

W każdym mieście znajdują się różnego rodzaju obiekty budowlane, zaliczane do architektury miejskiej oraz elementy tak zwanej małej architektury miejskiej, które są nieodłączne w każdej przestrzeni miejskiej. Jednym z elementów małej architektury miejskiej jest typowa ławka parkowa, która stanowi element funkcjonalny, wypoczynkowy oraz dekoracyjny. Jeżeli jesteśmy częstymi bywalcami parku bądź innego skweru miejskiego, z pewnością doceniamy funkcjonalność wszelkiego rodzaju ławek, na których można przyjemnie spędzić czas wolny.

Ławki parkowe, miejskie czym się różnią?

Właściwie nie ma różnic pomiędzy ławkami miejskimi oraz ławkami parkowymi, albowiem ławki parkowe producent może zamiennie nazywać ławkami miejskimi, w zależności od tego w jakim miejscu się one znajdują. Standardowe ławki miejskie, powinny znajdować się z punktach z inną architekturą miejską, na przykład przy pomnikach, przy fontannie bądź na tradycyjnym deptaku miejskim. Wszędzie tam, gdzie przemieszcza się najwięcej przechodniów, znajdą zastosowanie ławki miejskie.

Doceń walory estetyczne i przyrodnicze parku miejskiego

Jak wiadomo miasto wypełnione jest obecnie budynkami, kostką oraz innymi elementami wytworzony miejsce cegły i betonu, a zieleni w miastach jest coraz mniej. Dlatego każde miasto powinno być wyposażone w odpowiedniej wielkości park miejskiej, gdzie jego społeczność nie tylko będzie mogła pooddychać świeżym powietrzem, ale również odpocząć wśród zieleni, nasłuchując śpiewu ptaków bądź podziwiając kaczki przy pobliskim zalewie. W każdym parku powinna znajdować się ławka miejska, najlepiej w odstępie kilkunastu metrów, aby jak najwięcej osób mogło swobodnie wypoczywać w tej strefie miejskiej.