Jakie firany są teraz modne?

Jakie firany są teraz modne?

Firanki i zasłony to wyjątkowo przyjemne elementy wyposażenia naszych domów i mieszkań. Potrafią one zaoferować im bardzo dużo charakteru i naprawdę wypada się cieszyć, że moda na to, by całkowicie z nich rezygnować, już dawno została zapomniana. Obecnie każdy sklep z firanami jest mocno szturmowany przez osoby, które chcą urozmaicić swoje domy czymś nietuzinkowym. Na co warto postawić? Jakie są teraz najciekawsze trendy?

Trendy w sklepie z firanami

Każdy szanujący się sklep z firanami będzie przede wszystkim prezentował nam firanki gładkie. Może się wydawać, że jest to raczej nudne rozwiązanie w sytuacji, kiedy oczko puszcza do nas cała masa innych, bardziej fikuśnie nazwanych kategorii, ale w praktyce to właśnie firany gładkie są najczęściej kupowane i najchętniej wieszany.

Związane jest to z ich uniwersalnością, ponieważ połączyć je można praktycznie ze wszystkim, a ilość wzorów sprawia, że nigdy nie będzie z nimi nudno. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, by sklep z firanami zaoferował nam też wiele różnych dodatków, na przykład wstążki do spinania takich firanek, dzięki którym odpowiednio je ułożymy w ciekaw kształty.

Hit ze sklepu z firankami

Wśród innych opcji, jakie ma dla nas sklep z firanami, zauważyć można zwłaszcza firany asymetryczne. Jest to rozwiązanie stosunkowo nowe, które trzeba dostosować do szerokości okna. Początkowo wykorzystywane były przede wszystkim w parach do bardzo dużych okien, ale obecnie stały się popularne także jako opcja sama w sobie. Jest to coś nietypowego, co w naprawdę nietuzinkowy sposób poprawia wygląd pomieszczenia i zaprasza nas do dalszych eksperymentów z nietypowymi formami aranżacji.