Formy leczenia alkoholizmu - całodobowo lub ambulatoryjnie

Formy leczenia alkoholizmu – całodobowo lub ambulatoryjnie

Choroba alkoholowa może dotknąć każdego – i to bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, wykonywany zawód, zamożność czy miejsce zamieszkania. Co więcej – alkoholizm uchodzi za współczesną chorobę cywilizacyjną, która dotyka coraz większą grupę ludzi. Dlatego tak istotne jest to, aby jak najszybciej zdiagnozować problem i rozpocząć leczenie alkoholizmu zanim będzie za późno.

W tym celu warto zdecydować się na sprawdzony ośrodek leczenia alkoholizmu, w którym otrzyma się odpowiednią pomoc. Takim miejscem jest prywatny ośrodek leczenia uzależnień Koninki, w którym terapia alkoholowa prowadzona jest całodobowo lub ambulatoryjnie

Leczenie uzależnień w prywatnym ośrodku

Jeden z rodzajów terapii, który oferuje prywatny ośrodek leczenia uzależnień Koninki to terapia całodobowa, która polega na pobycie w ośrodku od 2 do 8 tygodni (w zależności od rodzaju i intensywności nałogu). Podczas takiego pobytu ośrodek leczenia uzależnień zapewnia wyżywienie, opiekę i różnorodne zajęcia w zakresie leczenia uzależnień. Podstawą są indywidualne i grupowe zajęcia, podczas których pacjent otrzymuje pomoc i wsparcie psychiatry, psychologa i całego personelu. 

Terapia alkoholowa w formie ambulatoryjnej

Pobyt całodobowy to nie jedyna forma terapii, którą swoim pacjentom oferuje prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Druga forma pomocy to terapia ambulatoryjna, która polega na prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych. W tym przypadku pacjent nie przebywa pod opieką ośrodka całodobowo, ale regularnie uczestniczy w różnorodnych spotkaniach. Taka terapia jest przeznaczona zarówno dla osób uzależnionych i ich rodzin, jak i tych, które jeszcze nie są uzależnione, ale chcą ograniczyć różnorodne nałogi.

Ośrodek leczenia uzależnień Koninki oferuje różnorodne formy i rodzaje terapii, które zawsze są dostosowane do rodzaju i nasilenia nałogu oraz indywidualnych potrzeba pacjenta. Ośrodek leczenia alkoholizmu Łódź, ośrodek leczenia alkoholizmu Częstochowa i ośrodek leczenia alkoholizmu Kraków to miejca gdzie zostanie udzielona fachowa pomoc.