Energooszczędność oraz trwałość

Energooszczędność oraz trwałość

Firmy wykorzystujące sprężarki bardzo często narzekają na posiadane przez siebie produkty. Mogłoby się wydawać, że mamy tutaj do czynienia ze stosunkowo nisko skomplikowanym rynkiem, gdzie znalezienie odpowiednich rozwiązań dla swojej firmy nie powinno być wielkim wyzwaniem. W rzeczywistości jednak okazuje się, że pozorne nieskomplikowanie sprężarek i kompresorów jest tutaj pułapka, gdyż w sprzedaży pojawiają się produkty podmiotów, które nie posiadają odpowiedniej technologii i know-how.

Ważna jest energia

W pierwszej kolejności producent sprężarek zawsze powinien dbać o to, by jego produkty cechowały się wysoką sprawnością energetyczną, a realizacja tego celu nie jest łatwa. Niektóre sprężarki śrubowe olejowe są znakomitym sprzętem o świetnych właściwościach użytkowych, ale zużycie energii, jakie powodują, skutkuje poważnymi kłopotami finansowymi dla przedsiębiorstw.

Każdy producent kompresorów ma obowiązek poinformować o tym, ile energii jego urządzenia wymagają do pracy, przez co element ten można łatwo porównywać, jeśli się tylko o nim zapomni. A lepiej nie zapominać.

Warunki gwarancji na sprzęt

Sprężarki śrubowe bezolejowe psują się stosunkowo rzadko. Niekiedy jednak ma się pecha i kupione urządzenie wymaga serwisu bardzo często. Zdarza się to nawet w przypadku najlepiej zaplanowanych i wykonanych urządzeń. Żeby taki stan rzeczy nie powodował potężnych problemów i kosztów, konieczne jest posiadanie gwarancji na urządzenie. Ta jest zawsze, ale jej warunki mogą być bardzo różne. Powinno nam zależeć na tym, by gwarancja obejmowała jak najdłuższy okres oraz by nie była ograniczona sposobem wykorzystania urządzenia, na przykład czasem jego pracy.