Czy mieszkanie z ciemną kuchnią to korzystna inwestycja?

Czy mieszkanie z ciemną kuchnią to korzystna inwestycja?

Dziś najczęstszą opcją budowlaną jest kuchnia połączona z salonem, jako tak zwany aneks kuchenny. W starym budownictwie możemy znaleźć tak zwaną ślepą kuchnię, czego dzisiaj mieszkania Poznań Piątkowo już raczej nie mają, choć wszystko zależy od osób projektujących wnętrze. Z jednej strony jest to znaczący minus, albowiem to właśnie w kuchni najbardziej potrzebujemy światłą, z drugiej takie rozwiązania sprawdzały się na wyjątkowo małych powierzchniach, kiedy to osoby zamieszkujące potrzebowały dodatkowej przestrzeni na pokój.

Dziś praktykuje się mieszkania z dużym salonem

Dawniej mieszkania Piątkowo były budowane bardzo oszczędnie, dziś nawet ten sam metraż jest zupełnie inaczej projektowany, a zamiast ciemnej kuchni powstaje salon z aneksem kuchennym. W blokowiskach na samym początku lat dziewięćdziesiątych liczyła się ilość pokoi, dlatego większość mieszkań dwupokojowych o mniejszym metrażu miała ciemną kuchnię. Jedyną zaletą ślepej kuchni było oddzielenie zapachów od innych pomieszczeń mieszkaniowych, co przy salonie z aneksem kuchennym nie do końca jest możliwe.

Nowe inwestycje na Piątkowie w Poznaniu

Zupełnie inaczej wyglądają nowe inwestycje mieszkaniowe. Dziś buduje się mieszkania nie tylko maksymalnie użytkowe, ale również eleganckie z możliwością nowoczesnej aranżacji wnętrz, dlatego nowe mieszkania Poznań Piątkowo, nawet jeżeli mają tylko jeden pokój, jest to pokój z aneksem kuchennym, dzięki czemu zarówno salon jak i kuchnia są odpowiednio oświetlone.

Zanim zdecydujemy się na konkretne mieszkanie w bloku, warto wziąć pod uwagę wady i zalety mieszkań z rynku wtórnego oraz rynku pierwotnego. Czasem lepiej dołożyć kilka tysięcy, kupić mniejsze mieszkanie, ale cieszyć się nowym i nowoczesnym budownictwem.