Czy budowa hali namiotowej jest droga?

Czy budowa hali namiotowej jest droga?

Spróbujmy przybliżyć tematykę hal namiotowych z płyty warstwowej oraz ich kosztów budowy. Czy bardziej opłaca się wybudować halę z tradycyjnych materiałów budowlanych? Czy lepiej wybrać hale z płyty warstwowej, stawiając na nowoczesność i zdecydowanie niższe koszty związane z budową?

Posiadając własną firmę budowlaną, niemalże na każdym kroku poszukujemy oszczędności, także kiedy inwestujemy w nowe budynki. Zastanówmy się ile kosztuje budowa hali namiotowej i czy taka budowa wymaga od przedsiębiorcy dużej ilości papierkowej roboty.

Ile kosztuje hala z płyty warstwowej?

Rozróżniamy wiele rodzajów hal namiotowych, jednym z nich są hale z płyty obornickiej, nazywanej także płytą warstwową. Oczywiście cena budowy takiej hali jest uzależniona od wielu czynników i przyrównując tego rodzaju inwestycję do tradycyjnej hali wykonanej z pustaka bądź innego materiału budowlanego, musimy wziąć pod uwagę wielkość hali, rodzaj dachu jaki zastosujemy w swojej budowli, a także typ budowli, możemy tutaj wyróżnić konstrukcje stalowe oraz aluminiowe.

Dodatkową oszczędnością w przypadku budowania hali namiotowej z płyty warstwowej jest czas. Tutaj stawiając na innowacyjność i nowoczesność, możemy zestawić taką halę w kilka tygodni, jest ona stabilna ale i mobilna, w razie konieczności można ją rozebrać i postawić w innym miejscu.

Budowa hali namiotowej a pozwolenie

Kiedy decydujemy się na budowę hali namiotowej z płyty warstwowej, warto wiedzieć że nie wszystkie wymagają pozwolenia na budowę. Kiedy potrzebna jest nam hala namiotowa z płyty warstwowej na okres nie dłuższy niż 180 dni, czyli sezonowo, jest ona uważana jako budynek tymczasowy i nie potrzebujemy dodatkowych pozwoleń budowlanych. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorców.