Bezpieczne zakupy części w sklepie online

Bezpieczne zakupy części w sklepie online

Części samochodowe coraz częściej kupujemy w Internecie. Zarówno części nowe, używane, jak i tak zwane tanie zamienniki. Każdy klasyczny sklep z częściami samochodowymi sam też zaopatruje się w Internecie – tam działa hurtownia motoryzacyjna, w której składa zamówienia. Czasami można jednak usłyszeć opinie, że sklep motoryzacyjny internetowy to pewne ryzyko. Dlaczego by tak miało być? Co to za ryzyko i jeśli ono istnieje, to co z nim zrobić?

Typowe kupowanie na odległość

Już w tym miejscu można wskazać, że ryzyko to niespecjalnie istnieje, chociaż teoretycznie jest realne. Chodzi o to, że internetowy sklep motoryzacyjny, tak jak wszystkie inne sklepy internetowe, oferują nam szeroki wybór. Jednak zawsze może się zdarzyć, że zamówimy inną część niż jest nam potrzebna. Na taką sytuację przygotowane jest nawet prawo, ponieważ mamy 14 dni na oddanie rzeczy bez podania powodu, nawet jeśli wszystko z nią jest w porządku.

Teoretycznym problemem może być to, że kupimy nie to, czego nam potrzeba. Kupione auto części mogą pasować do trochę starszej lub trochę nowszej wersji naszego pojazdu. Takie ryzyko dotyczy wszystkich zakupów internetowych i hurtownia części samochodowych nie jest wyjątkiem. Sklep motoryzacyjny potrafi jednak skutecznie rozwiązać ten problem.

Bądź pewny swoich zakupów

Wszelkie ryzyko eliminuje katalog części Renault online VIN. Numer VIN samochodu to dokładne informacje o tym, co znajduje się pod maską. Z tego powodu sklepy online wprowadziły części samochodowe online VIN, czyli specjalne filtry dla swojej oferty, które aktywuje się po wpisaniu numeru VIN pojazdu. Sklep zaoferuje nam tylko te produkty, które pasują do naszego samochodu, więc nie ma ryzyka, że kupimy coś niewłaściwego.